Paweł Lenarcik – 7,06. W drugiej połowie kapitalnie wybronił sytuację sam na sam z Shibatą, wcześniej pewnie poradził sobie z uderzeniem z dystansu Repki. Kolejny mecz w wykonaniu 28-letniego golkipera, w którym przybił znak jakości.

Przemysław Stolc – 5,91. W pierwszej połowie wyglądał bardzo dobrze, był przytomny i zadziorny, obiecująco prezentowała się jego współpraca z Lipkowskim. W drugich 45 minutach był jednak zbyt pasywny, za rzadko szukał gry.

Ołeksandr Azacki – 5,45. Nie udźwignął zastępstwa znajdującego się w tej rundzie w wysokiej formie Marcjanika. Pozostawiał gospodarzom wiele miejsca w polu karnym, nie potrafił czytać gry, źle się ustawiał, a do tego sprokurował rzut karny po spóźnionym wślizgu w Wasielewskiego.

Martin Dobrotka – 6,48. Jak zwykle dobrze pokazywał się przy stałych fragmentach gry pod obiema bramkami, był twardy i nieustępliwy w pojedynkach powietrznych. W styczniu Słowak będzie obchodził już 39. urodziny, a forma nadal na ustabilizowanym, wysokim poziomie.

Dawid Gojny – 6,33. Motoryka u lewego obrońcy wciąż nie zawodzi, w sobotę wykazywał się świetnym refleksem i raz po raz wyprzedzał katowiczan przy walce o stykowe piłki. Był widoczny zarówno w defensywie, jak i w podłączeniach ofensywnych.

Kasjan Lipkowski – 6,27. Bardzo dobry mecz 20-latka, który w Katowicach zastępował wykartkowanego Kacpra Skórę. Dwukrotnie po efektownych rajdach wypracowywał świetne sytuacje kolegom, bardzo śmiało poczynał sobie na połowie gospodarzy, nie bał się wchodzić w ich szesnastkę.

Janusz Gol – 6,24. Pewny i spokojny w odbiorze futbolówki, robił użytek z dużego doświadczenia ligowego. Korzystnie przewidywał, gdzie za chwilę będzie toczyć się gra, i już w tym miejscu czekał na zawodników.

Sebastian Milewski – 6,42. Przekonująco pomagał Golowi w obowiązkach defensywnych, a do tego pokazywał się też z przodu – zanotował asystę przy trafieniu Kobackiego, po faulu Repki na nim sędzia podyktował też rzut karny dla żółto-niebieskich. Kolejne udane zawody ,,Milesa”.

Hubert Adamczyk – 3,49. Najsłabszy piłkarz ekipy Łobodzińskiego w sobotnie popołudnie. To nie były warunki na jego techniczną grę, ale też 25-latek przez 75 minut obecności na murawie nie wykazywał wiele aktywności. Podsumowaniem anemicznej i niewyraźnej gry środkowego pomocnika było tragiczne wykonanie jedenastki, kiedy praktycznie podał piłkę w ręce Kudły. Na plus trzeba odnotować za to ładne dośrodkowanie na głowę Czubaka chwilę po niewykorzystanym rzucie karnym.

Olaf Kobacki – 7,77. Znów raz po raz straszył defensywę rywala, nieustannie niepokoił przeciwnika dynamicznymi i zadziornymi rajdami na lewym skrzydle, najczęściej kończonymi zejściem do środka i finalizacją – czy to strzałem, czy dokładnym podaniem do kolegi. Zdobył siódmą bramkę w sezonie, a mógł i ósmą, ale po rykoszecie od Jędrycha futbolówka zatrzymała się na słupku. Kolejne w tej rundzie znakomite 90 minut ,,Kobiego”.

Karol Czubak – 4,99. Doceniamy jego pracę fizyczną w szesnastce rywala i generowanie przestrzeni dla wbiegających ze skrzydeł kolegów, ale spośród takich czterech okazji, jakie w sobotę miał 23-latek, przynajmniej dwie muszą zakończyć się zatrzepotaniem futbolówki w sieci. Plus za aktywną grę i dochodzenie do sytuacji, bura za skuteczność.

Michał Borecki – 4,87. Dyskretny kwadrans 26-latka, który zastąpił na murawie anemicznego Adamczyka, ale sam nie dał zespołowi wiele więcej – oczywiście to zawodnik o całkowicie innej charakterystyce niż ,,Adams”, dużo bardziej skupiający się na defensywie, ale wciąż zabrakło konkretnego impulsu.

Michał Bednarski – grał za krótko, by zostać oceniony.


Średnia ocen z sezonu

7,05 – Kacper Krzepisz*

6,75 – Olaf Kobacki

6,27 – Paweł Lenarcik

6,25 – Martin Dobrotka

6,07 – Karol Czubak

5,76 – Hubert Adamczyk

5,73 – Janusz Gol, Sebastian Milewski

5,72 – Kacper Skóra

5,36 – Dawid Gojny, Kasjan Lipkowski

5,15 – Przemysław Stolc

5,07 – Michał Borecki

4,97 – Michał Marcjanik

4,64 – Marcel Predenkiewicz

4,61 – Luan Capanni

4,50 – Jakub Wilczyński*

4,32 – Ołeksandr Azacki

4,17 – Michał Bednarski

3,85 – Martin Chudy

*Krzepisz i Wilczyński byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

6 – Olaf Kobacki

3 – Karol Czubak, Kacper Skóra

2 – Hubert Adamczyk

1 – Sebastian Milewski, Marcel Predenkiewicz, Janusz Gol, Paweł Lenarcik