Drodzy Kibice!

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne spotkanie wszystkich grup kibicowskich udzielających się na naszych trybunach.

Długo wstrzymywaliśmy się z podjęciem ostatecznej decyzji, licząc na pozytywne rozstrzygnięcie sytuacji, ale nadszedł moment, w którym musimy ogłosić oficjalnie BOJKOT domowych meczów Arki Gdynia. Jedyną szansą na podtrzymanie meczowych emocji, będą te na wyjeździe, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
 

 1. Nie kupujemy karnetów oraz biletów na spotkania rozgrywane w Gdyni!
 2. Nie robimy zakupów w oficjalnym Sklepie Arki Gdynia!
 3. Nie wykupujemy transmisji PPV poprzez stronę internetową naszego klubu!
   

Chcemy natomiast podkreślić, że będziemy dbać o kibicowski klimat w Gdyni, więc w najbliższej przyszłości zostaną przedstawione działania, które będą miały na celu scalenie całego gdyńskiego środowiska mówiącego obecnie jednym głosem.

W tym trudnym momencie musimy pokazać kibicowską jedność, dlatego ogłoszenie bojkotu domowych spotkań było jedynym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok wszystkich oświadczeń i głosów ludzi, dla których los Arki zawsze był na pierwszym miejscu.

W ostatnim czasie odbyło się wiele rozmów dotyczących przyszłości funkcjonowania Arki Gdynia. Zostały zainicjowane dwa spotkania z Michałem Kołakowskim, które miały na celu wypracowanie kompromisu w sprawie sprzedaży większościowego pakietu akcji. Oba niestety nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Nieszczere działania Michała Kołakowskiego po spotkaniu z prezydentem są tylko nieudaną próbą maskowania swojej dotychczasowej działalności.

W naszej obecności i za naszym pośrednictwem została potwierdzona kolejna oferta Marcina Gruchały, jak i jego gotowość do szukania kompromisu, który pozwoliłby jak najszybciej zakończyć spór. Niestety kolejny raz nie udało się dojść do konsensusu.

Urzędujący prezes nie zaproponował również żadnego konstruktywnego pomysłu dotyczącego zakończenia trwającego konfliktu. Jako ludzie od zawsze związani z klubem nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takiej postawy.

Wierzymy, że podjęte decyzje o wstrzymaniu finansowania przez miasto i wielu sponsorów, wsparte oficjalnym bojkotem oraz niepodpisaniem umowy przez SI Arki Gdynia na nowy sezon, skłonią większościowych udziałowców do sprzedaży swoich akcji.

Będziemy konsekwentni, aż do odejścia z naszego Klubu tych, którzy przekładają swoje dobro nad dobrem gdyńskiej Arki!

A my się niebawem widzimy na naszej Świętej Ziemi, przy Ejsmonda…
Arka Razem!

 

Podpisano:

 • Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki
 • Mniejszościowi akcjonariusze Arki Gdynia
 • Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia
 • 11 lokalnych sponsorów podpisanych na liście z 6 czerwca 2023 roku
 • Piłkarze 80-lecia oraz 90-lecia Arki Gdynia
 • Wielopokoleniowa grupa Oldboys Arka Gdynia
 • Grupa lekarzy podpisanych na liście z 3 czerwca 2023 roku

   

  Zestawienie artykułów, w których rozliczaliśmy nieudolne rządy Kołakowskich w Arce, błędy w budowie kadry, doborze zawodników, trenerów, transferów, zaniedbania infrastruktury, rozliczenia finansowe z poprzednimi właścicielami oraz podejście do sponsorów, młodzieży i legend klubu:

  Rozliczenia Kołakowskich i spółki - Arkowcy.pl