Kacper Krzepisz – 4,32. Nie popełnił rażących błędów przy traconych bramkach, ale chociażby trzeci gol dla Chrobrego padł z miejsca, które powinno być bezwzględnie opanowane przez bramkarza. Trzy strzały wyciągane z sieci muszą obciążać konto golkipera.

Jerzy Tomal – 3,11. Z przodu starał się pokazywać do gry, włączać w rozegranie akcji z pomocnikami, ale pod własnym polem karnym popełniał błędy, spóźniał się do rywala, brakowało mu zwrotności i czucia, co w danej chwili jest na boisku najważniejsze.

Michał Marcjanik – 3,91. Strzelił gola, wykazując się przytomnością i refleksem w polu karnym głogowian. Tyle, że pod własną bramką spisywał się fatalnie – prezentował ruchy w zwolnionym tempie, błędnie się ustawiał, a w końcówce wręcz można było odnieść wrażenie, że odczuwa strach przed tym, co za chwilę stanie się w szesnastce Arki.

Bartosz Rymaniak – 3,11. W pierwszej połowie zanotował jeszcze kilka udanych przechwytów, ale w drugiej wyglądał dramatycznie. Rykoszet od niego po strzale Stebleckiego zmylił Krzepisza, a to tylko jeden z przykładów tragicznych zachowań defensywnych. Przegrywał większość piłek, miał problemy z celnością podań.

Przemysław Stolc – 3,11. Przy wszystkich golach dla Chrobrego piłka znajdowała się w jego strefie wpływów. Wychowanek UKS-u Cisowa spóźniał się jednak z doskokiem do rywala, był łatwo wyprzedzany i brakowało mu dynamiki.

Hubert Adamczyk – 4,59. Przydawał się w rozegraniu na małym odcinku murawy, pokazywał niezły przegląd pola, ale znów nie dał drużynie konkretu. Większość czasu spędził na prawym skrzydle, gdzie powinien też włożyć więcej pracy w powrót na swoją połowę za przeciwnikiem.

Sebastian Milewski – 4,88. Przez godzinę gry dawał drużynie wiele jakości w przechwytywaniu futbolówki, zbieraniu drugich piłek i pierwszym podaniu po odbiorze. Potem jednak obniżył loty, a głogowianie coraz częściej zyskiwali przewagę w środku pola.

Janusz Gol – 4,03. Zagrał kapitalną piłkę do Czubaka po własnym odbiorze i zanotował w ten sposób świetną asystę. Tyle, że poza tym zagraniem spisywał się katastrofalnie. Był spóźniony, tracił futbolówkę, zagrywał pod nogi przeciwnika. Do tego szybko złapał głupią kartkę, która wpłynęła na jego asekuracyjny styl gry w dalszej fazie spotkania i eliminuje go z kolejnego meczu.

Christian Aleman – 4,87. Był aktywny, często miał piłkę przy nodze, podejmował trafne decyzje. Zmarnował co prawda świetną okazję w pierwszej połowie, ale dawał zespołowi impuls do energicznej gry i zaliczył przyzwoity występ.

Omran Haydary – 6,34. Strzelił siódmego gola w sezonie, a jego strzał na bramkę Dybowskiego otworzył Marcjanikowi drogę do skutecznej dobitki. Współpraca Afgańczyka z Czubakiem wyglądała znakomicie, skrzydłowy znów potrafił przyspieszyć z piłką przy nodze czy wygrać pojedynek 1 na 1. Szkoda, że w końcówce podjął błędną decyzję o wkręcaniu futbolówki z linii końcowej zamiast szukać podania.

Karol Czubak – 6,18. Zdobył szóstą bramkę w tych rozgrywkach, zanotował też trzecią asystę po rewelacyjnym podaniu do Haydary’ego. W polu karnym Chrobrego spisywał się znakomicie, bezdyskusyjnie królując nad obrońcami. Mimo niekorzystnego wyniku drużyny, akurat 22-latek zasłużył na pochwałę, bo rozegrał kolejne dobre zawody.

Mateusz Kuzimski – 2,00. Napastnik znajduje się obecnie w takiej formie, którą trzeba oceniać jako piłkarski kryminał. W piątkowy wieczór po raz kolejny wszedł na murawę w drugiej połowie i nie tylko nie pokazał nic interesującego, ale jeszcze notował straty, a od obrońców rywala odbijał się jak od muru. Tragiczna postawa 31-latka.

Michał Bednarski – 2,81. Został wprowadzony przez Ryszarda Tarasiewicza na prawe skrzydło i chociaż zaliczył jedną udaną akcję, w której ograł dwóch obrońców gości i oddał strzał na bramkę Dybowskiego, to jednak poza tą sytuacją było widać, że czuje się nieswojo i nie potrafi znaleźć sobie miejsca na boisku, bo jest bardziej typem człowieka od brudnej roboty niż szybkościowcem czy dryblerem.


Średnia ocen

7,10 – Omran Haydary

6,54 – Kacper Krzepisz

6,52 – Karol Czubak

6,29 – Kacper Skóra

6,07 – Sebastian Milewski

5,91 – Hubert Adamczyk

5,76 – Marcel Predenkiewicz

5,68 – Martin Dobrotka

5,55 – Przemysław Stolc

5,45 – Janusz Gol, Michał Molenda*

5,31 – Jerzy Tomal

5,30 – Mateusz Stępień

5,22 – Adrian Purzycki

5,16 – Christian Aleman

5,13 – Bartosz Rymaniak

5,12 – Marcel Ziemann

4,94 – Michał Marcjanik

4,46 – Michał Bednarski

4,38 – Mateusz Kuzimski

3,50 – Mateusz Żebrowski

*Molenda był oceniany tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

5 – Omran Haydary

3 – Kacper Krzepisz

2 – Karol Czubak

1 – Przemysław Stolc, Michał Molenda