Kacper Krzepisz – 4,46. Przez większość spotkania nie miał zbyt wiele roboty. Interweniował po próbach Nekicia, Merebaszwilego czy Walskiego, ale nie musiał w tych sytuacjach wznosić się na wyżyny swoich umiejętności. Zawiódł natomiast w kluczowym momencie, zaliczając pusty przelot po wrzutce Kosakiewicza w 90. minucie i ponosząc winę za straconego gola.

Przemysław Stolc – 5,33. Przez długi czas był bezbłędny w odbiorze piłki i bardzo solidny w wyprowadzaniu futbolówki, a świetnie wyglądała też jego współpraca ze Stępniem przy oskrzydlaniu akcji. W ostatnim kwadransie bocznemu obrońcy brakowało już jednak sił i coraz częściej spóźniał się do rywala.

Michał Marcjanik – 3,33. To nie są najlepsze dni dla kapitana Arki. W Krakowie czerwona kartka (niezasłużona, ale jednak), w Gdyni gol samobójczy. Brak wyczucia, jaki zaprocentował u niego skierowaniem futbolówki do własnej bramki, niestety wiarygodnie oddaje dyspozycję środkowego obrońcy na początku sezonu, która zwyczajnie nie jest najwyższa.

Martin Dobrotka – 5,14. Aktywny w wyprowadzaniu piłki, pokazywał się do gry na połowie rywala. Tyle, że we własnej szesnastce był bardziej elektryczny niż w poprzednich spotkaniach. W końcówce było widoczne, że doświadczony Słowak opada z sił.

Marcel Ziemann – 5,31. Żelazne płuca bocznego obrońcy, który raz po raz zasuwał na całej długości boiska. Pod bramką przeciwnika starał się tym razem częściej rozgrywać piłkę z pomocnikami aniżeli dośrodkowywać z lewej flanki. Nie można mu odmówić ambicji, ale wrzutka Kosakiewicza, która dała Sandecji remis, poszła właśnie z jego strefy.

Mateusz Stępień – 6,08. Naszym zdaniem najlepszy na boisku w piątkowy wieczór. Kręcił obrońcami Sandecji tak, że mogli się oni poczuć jak po całonocnym piciu wódki. Regularnie wpadał w pole karne gości i generował zagrożenie pod ich bramką. Wreszcie zapisał na swoim koncie widowiskową asystę przy trafieniu Czubaka.

Sebastian Milewski – 5,81. Nie unikał gry, starał się brać na siebie jej ciężar, ale tym razem miał trochę cięższe nogi niż zwykle i jego ruchy wyglądały na wykonywane znacznie wolniej. W końcówce drużyna straciła kontrolę nad środkiem pola.

Janusz Gol – 4,55. Przyzwoity w destrukcji, nie podejmował zbędnego ryzyka, ale im dalej w mecz, tym częściej był spóźniony do przeciwnika i nie wytrzymywał tempa rozegrania. Musi swoim doświadczeniem dawać zespołowi więcej.

Omran Haydary – 6,24. Był aktywny, szukał gry, pokazywał wysoki poziom techniki użytkowej, grał na jeden kontakt, często przyspieszał tempo rozegrania, egzekwował stałe fragmenty gry. Mógł mieć na koncie gola lub asystę, ale Pietrzkiewicz poradził sobie z jego płaskim uderzeniem sprzed pola karnego i z próbą Żebrowskiego. Nie zmienia to faktu, że debiut Afgańczyka należy ocenić pozytywnie.

Mateusz Żebrowski – 3,78. W pierwszej połowie dwa razy dynamicznie wpadł w pole karne, ogrywając gości z dużą łatwością, ale zabrakło mu finalizacji akcji. Oddał też dobry strzał sprzed szesnastki, końcówkami palców sparowany na korner przez golkipera gości. W drugiej części meczu było już słabiej, coraz częściej wychodziły braki techniczne i problemy z celnością zagrań.

Karol Czubak – 6,66. Strzelił pierwszego gola w sezonie, skutecznie wykorzystując sytuację sam na sam z Pietrzkiewiczem. W dalszej fazie rywalizacji nie miał już tak czystych okazji, ale sumiennie wywiązywał się ze swoich obowiązków w polu karnym Sandecji, bezwzględnie dominując nad jej defensorami. Bardzo dobre zawody 22-latka.

Mateusz Kuzimski – 3,98. Nie ożywił podupadającej w końcówce gry żółto-niebieskich, nie dał impulsu do zwiększenia tempa, nie pokazał też świeżości i dynamiki, jakiej można oczekiwać od ofensywnego zawodnika wchodzącego na murawę na ostatni kwadrans. Jedno dośrodkowanie na głowę Gola to za mało.

Jerzy TomalMarcus da Silva – grali za krótko, by zostać ocenieni.


Średnia ocen

6,77 – Jerzy Tomal*

6,54 – Kacper Krzepisz

6,48 – Karol Czubak

6,34 – Przemysław Stolc

6,29 – Kacper Skóra

6,24 – Omran Haydary*

6,16 – Sebastian Milewski

5,93 – Michał Bednarski*

5,91 – Hubert Adamczyk

5,78 – Martin Dobrotka

5,76 – Marcel Predenkiewicz

5,73 – Mateusz Stępień

5,72 – Bartosz Rymaniak

5,56 – Marcel Ziemann

5,29 – Michał Marcjanik

5,04 – Janusz Gol

4,86 – Christian Aleman

4,84 – Mateusz Kuzimski

3,78 – Mateusz Żebrowski*

*Tomal, Haydary, Bednarski i Żebrowski byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

2 – Kacper Krzepisz

1 – Przemysław Stolc, Karol Czubak