Kacper Krzepisz uzyskał najwyższą notę za przegrany 0:1 mecz z Odrą Opole w Pucharze Polski. Druga i trzecia najwyższa średnia ocena w zespole należały do Marcina Budzińskiego i Jakuba Wawszczyka.


Kacper Krzepisz – 5,00. Stracona bramka obciąża jego konto w minimalnym stopniu. Wcześniej kilkukrotnie udanie interweniował, między innymi po strzałach Sobola i Trojaka. Przyzwoity występ młodego golkipera.

Michael Olczyk – 2,68. Działanie w zwolnionym tempie, problemy z prostymi zagraniami, zupełny brak decyzyjności. To nie był Olczyk z nie najgorszych występów na początku obecnego sezonu. To był Olczyk z poprzednich rozgrywek.

Christian Maghoma – 3,97. Nie był daleko od samobója, kiedy wybijając piłkę głową, niemal przelobował Krzepisza. Kilkukrotnie pomagał w obronie, ale gdzie był przy golu Trojaka i dlaczego niemal wyszedł z pola karnego, wie chyba tylko on sam.

Luka Marić – 3,2. Trzy ważne interwencje, które powstrzymywały piłkarzy Odry od stanięcia w świetnej sytuacji do strzelenia gola. Nie uniknął pomyłek, ale – choć w kontekście jego popisów w poprzednim sezonie brzmi to co najmniej dziwnie – był chyba najsolidniejszy w linii obrony.

Samu Araujo – 2,46. Problemy z przyjęciem piłki, problemy z zagraniem na 10 m do przodu, problemy z tempem, problemy z czuciem gry. Właściwie nie wiadomo, co Hiszpan chciał osiągnąć w czwartek w Opolu.

Nando Garcia – 3,52. Bardzo dobry w krótkich zagraniach. Znacznie gorszy w tworzeniu czegoś konstruktywnego. Być może problem leży w braku rytmu meczowego czy zgrania z zespołem, ale nie przekonał do siebie tym występem.

Adam Danch – 3,25. Wystawienie go na ,,szóstce” sprowokowało defensora Arki do pierwszych w karierze podań do przodu. Niestety, bez specjalnego rezultatu. Podobnie zresztą, jak w odbiorze piłki.

Marcin Budziński – 4,51. Niezła pierwsza połowa, kiedy pokazywał się do gry, wchodził w krótki drybling, rozgrywał futbolówkę, zanotował też świetne podanie do Serrarensa, stawiające Holendra w znakomitej sytuacji. W drugiej części gry schował się za drzewem i nie chciał wyjść.

Jakub Wawszczyk – 4,36. Bardzo ambitna gra, do tego pomysł na to, co chce zrobić z piłką. Momentami brakowało mu umiejętności i ciągu w kierunku bramki, który powinien pokazać, grając wyżej niż zwykle, ale z pewnością to nie on był głównym winnym porażki.

Rafał Siemaszko – 3,86. Dużo chęci do gry, groźny strzał głową, ale niestety to już nie te lata i nie ta forma, kiedy ,,Siema” był postrachem ligowych bramkarzy. Za dużo strat napastnika Arki, żeby ocenić ten występ pozytywnie.

Fabian Serrarens – 1,65. Gdyby postawić Holendra z czwartku obok Pinokia, wielu obserwatorów miałoby problem, by ocenić, który z nich jest bardziej drewniany. Co przyjął piłkę (jeśli przyjął), to po chwili ją tracił. Brakiem sklejenia futbolówki zaprzepaścił też świetną okazję po podaniu Budzińskiego. Fatalny mecz, choć trzeba też wziąć pod uwagę, że od pewnego momentu grał z urazem.

Jakub Wilczyński – 3,07. Lepszy od Serrarensa, ale głównie tym, że nie wyróżniał się negatywnie. Gorzej, że pozytywnie też nie. To on nie doskoczył też do Trojaka w ostatniej akcji meczu.

Marcus da Silva – 4,16. Brazylijczyk dał niezłą zmianę, był nastawiony na stworzenie zagrożenia pod bramką Odry. Oddał też bardzo dobry strzał w doliczonym czasie gry. Zabrakło jednak konkretów.

Jan Łoś – grał za krótko, by zostać oceniony.


Średnia ocen

6,97 – Dawit Schirtladze

6,44 – Pavels Steinbors

6,42 – Marko Vejinović

6,26 – Michał Nalepa

5,72 – Jakub Wawszczyk

5,18 – Christian Maghoma

5,00 – Kacper Krzepisz*

4,95 – Kamil Antonik

4,92 – Frederik Helstrup

4,78 – Marcin Budziński

4,72 – Mateusz Młyński

4,71 – Adam Deja

4,70 – Azer Busuladżić

4,43 – Maciej Jankowski

4,16 – Marcus da Silva*

4,09 – Nabil Aankour

4,06 – Michael Olczyk

4,04 – Damian Zbozień

3,94 – Fabian Serrarens

3,86 – Rafał Siemaszko*

3,84 – Adam Marciniak

3,73 – Adam Danch

3,59 – Mateusz Stępień*

3,52 – Nando Garcia*

3,20 – Luka Marić*

3,07 – Jakub Wilczyński*

2,93 – Jan Łoś

2,48 – Goran Cvijanović*

2,46 – Samu Araujo*

1,88 – Aleksandyr Kolew*

*Krzepisz, da Silva, Siemaszko, Stępień, Garcia, Marić, Wilczyński, Cvijanović, Araujo i Kolew byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

3 – Dawit Schirtladze

2 – Pavels Steinbors

1 – Kamil Antonik, Michał Nalepa, Adam Deja, Marcin Budziński, Kacper Krzepisz