Mikołaj Łabojko został wypożyczony na najbliższy sezon z Arki do Odry Opole. Jednocześnie przedłużył umowę z naszym klubem o dwa lata, do 30 czerwca 2025 r.

21-letni Łabojko trafił do Gdyni przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 z IV-ligowego Ruchu Radzionków. W żółto-niebieskich barwach zadebiutował w wygranym 5:1 wyjazdowym starciu z Sandecją Nowy Sącz, kiedy w 72. minucie zmienił na placu gry Dawida Markiewicza. Łącznie w tamtych rozgrywkach uzbierał w koszulce Arki 539 minut, na które złożyło się 11 meczów. Dwukrotnie zapisywał się w protokole sędziowskim poprzez złapanie żółtej kartki. Miniony rok środkowy pomocnik spędził na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki. W barwach klubu z Podlasia wybiegał na boisko 31 razy, strzelił 5 goli i zanotował 5 asyst. Suwalszczanie finiszowali na 4. miejscu w tabeli II ligi, dzięki czemu wystartowali w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy - tam jednak już w I rundzie przegrali na własnym boisku z Motorem Lublin 0:4. Przygotowania do nowych rozgrywek Łabojko rozpoczął z Arką, jednak po niespełna tygodniu treningów zapadła decyzja o kolejnym wypożyczeniu młodego gracza. Tym razem 21-latek będzie zbierał doświadczenie w zespole z tej samej klasy rozgrywkowej, co żółto-niebiescy - został bowiem piłkarzem Odry Opole. Czasowy pobyt wychowanka Piasta Gliwice w stolicy polskiej piosenki potrwa do końca najbliższego sezonu. Mający pierwotnie obowiązywać do 30 czerwca 2023 r. kontrakt Łabojki z Arką został przedłużony o kolejne dwa lata. Za interesy zawodnika odpowiada agencja menedżerska KFM należąca do Jarosława Kołakowskiego. Odra w minionej kampanii uplasowała się na 5. lokacie w tabeli I ligi i zagrała w barażach o awans do elity, gdzie w I rundzie przegrała z Koroną w Kielcach 0:3.

Życzymy powodzenia i dynamicznego rozwoju w nowym sezonie!