Jak tam wyglądał u Ciebie czas podczas pandemii?

Witam Dzień Dobry ! Czas spędziłem w domu z rodziną. Wiadomo ze nie leżałem i nic nie robiłem tylko wykonywałem ćwiczenia, które dostałem z klubu.

 Od blisko dwóch tygodni jesteście w normalnym trybie treningowym pod okiem nowego trenera Ireneusza Mamrota. Jak pierwsze wrażenia?

Na pewno było widać, że każdemu brakuje tej piłki. Widać też, że trener Mamrot ma już duże doświadczenie i zwraca dużą uwagę na taktykę. I mam nadzieje, że ta praca zaowocuje już w najbliższym spotkaniu.

W sztabie pojawił się również Maciej Kędziorek, a więc słynny już w Polsce trener „od stałych fragmentów gry”. Szkolicie już jakieś nowe rozwiązania?

Na razie pracowaliśmy głównie nad innymi aspektami.

Jak zaopatrujesz się na mecze bez udziału kibiców i jakie masz zdanie na temat tego całego zamieszania związanego z COVID-19?

Wiadomo, że mecze z kibicami, a mecze przy pustych trybunach to nie to samo. I w sumie sam nie wiem jak będę się czuł przy pustych trybunach. Ale mam nadzieje, że jak najszybciej Kibice wrócą na stadiony.

Najbliższy mecz to derby trójmiasta. Ciśnienie w zespole jest już wysokie czy raczej spokój. Wiadomo, że derby będą wyglądały tym razem nieco inaczej ale w końcu wypadałoby wygrać.

Na pewno jedziemy tam po zwycięstwo, każdy się stara i daje z siebie maxa na treningach, żeby być do tego meczu w 100% przygotowany, ale w drużynie jest raczej spokój i nie ma jeszcze tak dużego ciśnienia.

Po derbach terminarz też nie jest łatwy. Śląsk potem Legia w Warszawie …

Tak czekają nas ciężkie mecze, ale wszędzie musimy szukać punktów.

No właśnie Legia. Ostatnio dużo się mówi o Twoich przenosinach do Warszawy. Mógłbyś się jakoś do tego odnieść?

Nie ukrywam, że zainteresowanie z innych klubów jest, ale na razie jestem w Arce i tu będę dawał z siebie wszystko

Z tego co udało nam się ustalić negocjacje w sprawie przedłużenia z Tobą kontraktu trwają już dość długo, bo pierwsze rozmowy odbyły się jeszcze za rządów Grzegorza Stańczuka Teraz wpadła z tego co wiemy – jeszcze korzystniejsza dla Ciebie oferta od nowego właściciela większościowego czyli Pana Kołakowskiego.

Tak dostałem propozycję przedłużenia kontraktu, ale nie chce się do tego tematu odnosić.

Odrzuciłeś ją?

….

Nie boisz się, że Twoja ewentualna przygoda w Legii lub innym zespole może potoczyć się podobnie do tej, która spotkała Mateusza Szwocha? Pomijając już jego problemy zdrowotne w Warszawie czy innym miejscu o miejsce w składzie może być piekielnie ciężko. Nie uważasz, że lepszym pomysłem jest stała gra na najwyższym szczeblu, a to gwarantuje Arka i trener Mamrot, który mocno na Ciebie liczy.

Zdaję sobie z tego sprawę, że w moim wieku najważniejsza jest regularna gra, ale ja jestem młody i chcę się dalej rozwijać i jestem tego typu zawodnikiem, że wierzy w swoje umiejętności i wiadomo, że może mi nie wyjść w innym klubie, ale mogę też później sobie pluć w brodę, że nie spróbowałem, a miałem ku temu okazje.

Podobnym dobrym przykładem jest Michał Karbownik. Wykazał się dużą lojalnością wobec klubu, który dał mu szansę rozwoju. Przedłużył kontrakt z Legią dając tym szansę na wynegocjowanie dla siebie lepszych warunków finansowych z potencjalnym kupcem.

Tak Michał przedłużył kontrakt, ale moja sytuacja jest zupełnie inna.

Dlaczego uważasz, że Twoja sytuacja jest inna? On podobnie jak i Ty jest wyróżniającym się młodzieżowcem w swoim zespole. A mimo to podpisał nowy kontrakt w Warszawie. 

Ponieważ on gra w Legii, z której o wiele łatwiej jest się wybić do zagranicznego klubu. A z tego co wiem to biją się o niego topowe zespoły, które jak będą chciały to zapłacą za niego duże pieniądze. 

Twoim agentem jest Bartłomiej Bolek prawda?

Tak to prawda.

 A czy w negocjacjach przy ewentualnym transferze lub nowym kontrakcie uczestniczy Tomasz Dawidowski, a więc człowiek, który bezpośrednio się „Tobą opiekuje” w BMG-Sport?

W negocjacjach uczestniczy  Bartłomiej Bolek.

No nic to chyba tyle. Dzięki za rozmowę i powodzenia w niedzielę. Tylko zwycięstwo!

Dziękuję bardzo! 

Rozmawiał: Kornik