CLJ: Bałtyk Koszalin - Arka Gdynia 3:1 (Szur)

Arka: Dawid Kędra - Kamil Godula, Daniel Lisowski, Tomasz Wojcinowicz, Maciej Borski - Michał Nalepa, Przemysław Szur - Jakub Bach, Maciej Koziara, Dawid Tomczak - Michał Fierka

Stawka tego meczu była bardzo duża zwłaszcza dla Arkowców, którzy rozpoczynali mecz, wiedząc, że swoje spotkanie wygrał Lech Poznań. Równolegle do Arki w Toruniu z Elaną grała Pogoń, ale tutaj wynik ze względu na słabiutkiego rywala był już znany przed pierwszym gwizdkiem. Oznaczało to jedno - na miejscu premiowanym awansem, Arkę utrzymywało tylko zwycięstwo z niewygodnym przeciwnikiem.

Mecz lepiej rozpoczęli Arkowcy, stwarzając sobie dwie dogodne sytuacje. Najpierw okazję miał Fierka, a w 20 minucie grający na prawym skrzydle Bach. Gospodarze też starali zagrozić się bramce Kędry, który jednak nie miał tyle pracy co jego vis a vis. Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli. Druga odsłona okazała się kluczowa dla losów meczu. Bałtyk zdobył aż 3 bramki, w tym dwie po poważnych błędach Dawida Kędry. Ze strony Arki przy stanie 3:0 honorowym trafieniem zapisał się do protokołu Przemysław Szur. Porażka ta mocno ogranicza szanse Arki w kontekście awansu do dalszej fazy, ale wierzymy, że Arkowcy powalczą do końca!