Kapitan Arki Michał Marcjanik w meczu 31. kolejki I ligi z Resovią Rzeszów rozegrał swoje 200. spotkanie w żółto-niebieskich barwach.

Urodzony 15 grudnia 1994 r. środkowy obrońca jest rodowitym gdynianinem i wychowankiem Arki. W naszym klubie przeszedł przez wszystkie szczeble drużyn juniorskich i młodzieżowych. W pierwszym zespole zadebiutował 23 lipca 2013 r. w spotkaniu I rundy Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz. Żółto-niebiescy zwyciężyli 2:1, a 16-letni wówczas stoper wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Przez dziewięć lat, z dwuletnią przerwą na przebywanie w kadrze włoskich Empoli i Carpi oraz grę w Wiśle Płock, uzbierał łącznie 200 meczów rozegranych dla Arki. Awansował z nią do Ekstraklasy w kampanii 2015/2016, zdobył Puchar i Superpuchar Polski, będąc podstawowym zawodnikiem drużyny. Miał też okazję zaprezentować się w europejskich pucharach i obu przegranych finałach Pucharu Polski (przeciwko Legii Warszawa i Rakowowi Częstochowa). W tym sezonie jest na najlepszej drodze do wprowadzenia drużyny do Ekstraklasy w roli kapitana. Przez te wszystkie lata w żółto-niebieskich barwach ,,Marcjan" strzelił 18 goli, zanotował 3 asysty, obejrzał 27 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

Gratulujemy pięknego jubileuszu, dziękujemy za ambicję wkładaną w grę dla Arki i życzymy kolejnych wielkich momentów w żółto-niebieskiej koszulce!

Wszystkie jubileusze Michała Marcjanika w Arce

Mecz nr 1 - 23.07.2013 r. - Puchar Polski, Pelikan Łowicz - Arka Gdynia 1:2 (90 minut)

Mecz nr 25 - 03.05.2015 r. - I liga, Wigry Suwałki - Arka Gdynia 1:0 (90 minut)

Mecz nr 50 - 20.03.2016 r. - I liga, Wigry Suwałki - Arka Gdynia 0:1 (90 minut)

Mecz nr 100 - 30.07.2017 r. - Ekstraklasa, Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1 (90 minut)

Mecz nr 150 - 06.12.2020 r. - I liga, Radomiak Radom - Arka Gdynia 0:0 (90 minut)

Mecz nr 200 - 01.05.2022 r. - I liga, Resovia Rzeszów - Arka Gdynia 4:1 (90 minut)